{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Water Inlet | Back Entry |
| Range | Cube |
| Product Type | Urinals |
| Width | 260mm |
| Height | 665mm |
| Projection | 345mm |
| Pan Outlet Type | P Trap |
| Mounting | Wall Mount |
| Material | Vitreous China |
| Finish | Gloss |
| Colour Options | White |
| Brand | Caroma |
| Ambulant Compliant | No |
| Accessible Compliant | No |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | U00337 |
| WaterMark Licence | 013692 |