{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Chrome, Matte Black, Brushed Brass, Brushed Bronze, Brushed Nickel |
| Depth | 5.5mm |
| Finish | Brushed, Matte, Polished |
| Height | 116mm |
| Material | Metal |
| Mounting | Wall Mount |
| Product Type | Flush Button |
| Range | Contura II |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Width | 228mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
Compatible In-Wall Cistern