{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Bowl Configuration | Centre Bowl |
| Bowl Type | Single Bowl |
| Brand | Caroma |
| Capacity | 7.7L |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 320mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 105mm |
| Material | Vitreous China |
| Mounting | Above Counter |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Product Type | Above Counter Basin |
| Range | Luna |
| Shape | Soft Square |
| Taphole Configuration | No Taphole |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Width | 450mm |