{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Average Flush | 3.5 Litres |
| Brand | Plumbing Plus, Caroma |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Material | Vitreous China |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 395mm |
| Product Type | BTW Toilet Suite |
| Projection | 670mm |
| Range | Luna Plus |
| Rim Configuration | Rimless |
| S Trap Set-out | 60-205 |
| Toilet Height | 805mm |
| Toilet Seat | Slim Seat |
| Toilet Width | 373mm |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Wels Registration | L04442 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L07203 |
| WaterMark Licence | 0001 |