{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | White |
| Depth | 15mm |
| Finish | Matte |
| Height | 130mm |
| Material | ABS Plastic |
| Mounting | Wall Mount |
| Product Type | Remote Control |
| Range | Urbane II |
| Shape | Soft Square |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Width | 46mm |