{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 540mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 240mm |
| Material | ABS Plastic |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Bidet Toilet Seat |
| Range | Urbane II |
| Shape | D Shape, Round |
| Toilet Seat | Bidet Seat |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Width | 370mm |