{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Product Type | Sensor Tapware |
| Brand | Enware |
| Range | Wall Mounted Sensor Tap |
| Time Flow Specifications ENM5071 | 6\ |
| Sensor Range | Approx. 170mm |
| Power Options | Mains Powered |
| Power Supply | 24V AC |
| Spout Length | 211mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | T37656 |
| WaterMark Licence | 040054 |