{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Width | 600mm |
| Warranty | 25 Year Warranty |
| Taphole Configuration | 2 Taphole |
| Range | Classic |
| Product Type | Trough & Cabinet |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Mounting | Floorstanding |
| Material | Galvanised Steel, Stainless Steel (304) |
| Height | 870mm |
| Finish | Polished |
| Depth | 495mm |
| Colour Options | Stainless Steel, White |
| Brand | Everhard |
| Bowl Type | Single Bowl |
| Bowl Configuration | Centre Bowl |