{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Faucet Strommen |
| Depth | 62mm |
| Height | 98mm |
| Material | Brass |
| Mounting | Hob Mount |
| Overflow Configuration | No Overflow, Overflow |
| Product Type | Plug & Waste |
| Shape | Round |
| Warranty | 40 Year Warranty |
| Width | 62mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |