{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Base Width | 47mm |
| Brand | Faucet Strommen |
| Depth | 250mm |
| Height | 383mm |
| Material | Brass |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Sink Mixer |
| Pull-Out | No |
| Range | Pegasi |
| Shape | Round |
| Spout Length | 220mm |
| Spout Shape | Gooseneck |
| Warranty | 40 Year Warranty |
| Wels Registration | T41010 |
| Width | 100mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | T41010 |
| WaterMark Licence | 0084 |