{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Backplate Size | 55mm |
| Brand | Faucet Strommen |
| Depth | 210mm |
| Material | Brass |
| Mounting | Wall Mount |
| Product Type | Swivel Bath Outlet |
| Range | Pegasi |
| Shape | Round |
| Spout Length | 200mm |
| Spout Shape | Gooseneck |
| Warranty | 40 Year Warranty |
| Width | 55mm |