{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Average Flush | 3.2 Litres |
| Brand | PARISI |
| Toilet Width | 365mm, 365mm |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 410mm |
| Product Type | Wall Faced Pan |
| Projection | 560mm |
| Range | Linfa |
| Rim Configuration | Rimless |
| S Trap Set-out | 55-115 |
| Shape | Round |
| Toilet Height | 443mm |
| Toilet Seat | Standard Seat |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Water Inlet | Back Entry |
| Wels Registration | L06579 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L06579 |
| WaterMark Licence | 0022 |
Warranty
Spare Parts
Accessories
-
Seats
-
Cisterns
-
Buttons