{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | Yes |
| Base Width | 48mm |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Fucile, Matte Bronze, Brushed Brass, Brushed Nickel, Matte Black, Chrome |
| Finish | Brushed, Matte, Polished |
| Height | 434mm |
| Material | Brass |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Sink Mixer |
| Range | Slim II |
| Shape | Soft Square, Round |
| Spout Length | 237mm |
| Spout Shape | Gooseneck |
| Warranty | 15 Year Warranty |
| Wels Registration | T44307 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | T44307 |
| WaterMark Licence | 0022 |