{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Brand | Technika |
| Colour Options | Stainless Steel |
| Connection | 10 AMP Plug |
| Depth | 480mm |
| Exhaust Air Movement (m³/hr) | 1000m³/hr |
| Finish | Brushed |
| Function | 3 Function |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Product Type | Rangehood |
| Range | Technika |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Wattage | 324w, 320w |
| Weight | 16.4kg (Gross) - 12.9kg (Net) |
| Width | 900mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |