{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Art Australia |
| Colour Options | Chrome |
| Depth | 62mm |
| Finish | Polished |
| Height | 64mm |
| Material | Brass |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Plug & Waste |
| Range | Universal |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Width | 62mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
| WaterMark Licence | 021232 |