{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Width | 875mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Taphole Configuration | No Taphole |
| Range | 250 Series |
| Product Type | Double Bowl Sink, Kitchen Sink |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Mounting | Undermount, Topmount |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Gauge | 1.2mm |
| Finish | Polished |
| Depth | 450mm |
| Corner | Square, Radius |
| Colour Options | Stainless Steel |
| Brand | Interchange |
| Bowl Type | Double Bowl |
| Bowl Configuration | Double Centre Bowl |