{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Wels Registration | L04644 |
| Water Inlet | Back Entry |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Height | 430mm |
| Width | 360mm |
| Rim Configuration | Rimless |
| Range | Care 800 |
| Product Type | Wall Faced Pan |
| Pan Outlet Type | S & P Trap |
| Mounting | Floor Mount |
| Material | Vitreous China |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Finish | Gloss |
| Brand | Caroma |
| Average Flush | 3.5 Litres |
| Ambulant Compliant | Yes |
| Accessible Compliant | Yes |
| Projection | 800mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L04644 |
| WaterMark Licence | 013682 |
Warranty
Caroma WarrantyAccessories
-
Cisterns
-
Seats
-
Buttons
-
Toilet Suite