{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 355mm |
| Range | Pedigree II |
| Product Type | Toilet Seat |
| Material | ABS Plastic |
| Hinge Fixings | 140-160mm |
| Height | 25mm |
| Finish | Gloss |
| Depth | 422mm |
| Colour Options | Gloss White |
| Brand | Caroma |
| Ambulant Compliant | Yes |
| Accessible Compliant | Yes |