{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Width | 450mm |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Range | Care |
| Product Type | Backrest |
| Mounting | Wall Mount |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Height | 177mm |
| Finish | Brushed |
| Depth | 315mm |
| Colour Options | Stainless Steel |
| Brand | Caroma |
| Ambulant Compliant | Yes |
| Accessible Compliant | Yes |