{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Brushed Brass, Gun Metal, Matte Black, Brushed Bronze, Stainless Steel |
| Depth | 50mm |
| Finish | Brushed, Matte |
| Height | 5mm |
| Material | Metal |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Hinge Caps |
| Range | Urbane II, Liano II, Contura II, Elvire, Luna Plus |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Width | 50mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
Compatible Toilet Seats