{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 433mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 19mm |
| Hinge Fixings | 150mm |
| Material | ABS Plastic |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Toilet Seat |
| Range | Urbane II |
| Toilet Seat | Standard Seat |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 336mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Caroma WarrantyAccessories
-
Compatible Back Entry Components
-
Compatible Bottom Inlet Components
-
Complete Toilet Suites
-
Compatible Matching Accessories