{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 735mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 560mm |
| Material | Acrylic |
| Mounting | Floorstanding |
| Outlet | Centre Rear |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Product Type | Freestanding Corner Bath |
| Range | Urbane II |
| Shape | Oval |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Width | 1500mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
P&W Options
-
Alternative Baths
-
Alternative Baths Without Overflow