{{ product.name }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Chrome, Matte Black, Brushed Nickel, Brushed Brass, Brushed Bronze, Gun Metal |
| Depth | 68mm |
| Finish | Brushed, Matte, Polished |
| Height | 65mm |
| Mounting | Hob Mount |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Product Type | Plug & Waste |
| Shape | Round |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Width | 68mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
Compatible Urbane II Baths
-
Caroma Urbane II 1400 Back To Wall Freestanding Bath - (AU4WFW)
-
Caroma Urbane II 1500 Left Hand Corner Back To Wall Bath - (UII5LHCW)
-
Caroma Urbane II 1500 Left Hand Corner Back To Wall Bath With Overflow - (UII5LHCWOF)
-
Caroma Urbane II 1500 Right Hand Corner Back To Wall Bath - (UII5RHCW)
-
Caroma Urbane II 1500 Right Hand Corner Back To Wall Bath With Overflow - (UII5RHCWOF)
-
Caroma Urbane II 1700 Left Hand Corner Back To Wall Bath - (UII7LHCW)
-
Caroma Urbane II 1700 Left Hand Corner Back To Wall Bath With Overflow - (UII7LHCWOF)
-
Caroma Urbane II 1700 Right Hand Corner Back To Wall Bath - (UII7RHCW)
-
Caroma Urbane II 1700 Right Hand Corner Back To Wall Bath With Overflow - (UII7RHCWOF)
-
Caroma Urbane II 1600 Freestanding Bath - (AU6W)
-
Caroma Urbane II 1800 Freestanding Bath - (AU8W)
-
-
Compatible Contura II Baths
-
Caroma Contura II 1500mm Back to Wall Freestanding Bath - (CII5WFMC) - Matte Clay
-
Caroma Contura II 1700mm Back to Wall Freestanding Bath - (CII7WFMC) - Matte Clay
-
Caroma Contura II 1500mm Freestanding Bath - (CII5FSMC) - Matte Clay
-
Caroma Contura II 1700mm Freestanding Bath - (CII7FSMC) - Matte Clay
-
Caroma Contura II 1500mm Back to Wall Freestanding Bath - (CII5WFMW) - Matte White
-
Caroma Contura II 1700mm Back to Wall Freestanding Bath - (CII7WFMW) - Matte White
-
Caroma Contura II 1500mm Freestanding Bath - (CII5FSMW) - Matte White
-
Caroma Contura II 1700mm Freestanding Bath - (CII7FSMW) - Matte White
-