{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No, Yes |
| Average Flush | 3.5 Litres |
| Brand | Caroma |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 160mm |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Height | 387mm |
| Material | Vitreous China |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Cistern |
| Range | Urbane II |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 20 Year Warranty |
| Water Inlet | Bottom Inlet |
| Wels Registration | L06794 |
| Width | 360mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L06794 |
| WaterMark Licence | 0001 |
Warranty
Accessories
-
Toilet Pan Required
-
Toilet Seat Required
-
Optional Flush Buttons
-
Complete Toilet Suite