{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Brand | Caroma |
| Depth | 56mm |
| Height | 45mm |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Mounting | Wall Hung |
| Product Type | Robe Hook |
| Range | Urbane II |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Width | 45mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
Urbane II Universal Accessories
-
Caroma Urbane II Universal Rail Straight 400mm - (96324)
-
Caroma Urbane II Universal Rail Straight 600mm - (96325)
-
Caroma Urbane II Universal Rail Straight 800mm - (96326)
-
Caroma Urbane II Universal Towel Rail 400mm Set - (96333)
-
Caroma Urbane II Universal Rail 400mm + Toilet Roll Holder Set - (96332)
-
Caroma Urbane II Universal Accessory Shelf - (96327)
-