{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Width | 635mm |
| Taphole Configuration | 1 Taphole |
| Range | Nugleam |
| Product Type | Laundry Trough, Kitchen Sink, Single Bowl Sink |
| Overflow Configuration | No Overflow |
| Mounting | Topmount |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Height | 230mm |
| Finish | Polished |
| Depth | 475mm |
| Colour Options | Stainless Steel |
| Brand | Everhard |
| Bowl Type | Single Bowl |