{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | Yes |
| Ambulant Compliant | Yes |
| Average Flush | 3.4 Litres |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 445mm |
| Product Type | Wall Faced Pan |
| Projection | 800mm |
| Range | Ellisse |
| Rim Configuration | Rimless |
| S Trap Set-out | 80-280 |
| Shape | Round |
| Toilet Height | 475mm |
| Toilet Seat | Single Flap Seat |
| Toilet Width | 360mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Water Inlet | Back Entry |
| Wels Registration | L06582 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L06582 |
| WaterMark Licence | 0022 |
Warranty
Spare Parts
Accessories
-
Seat
-
Cistern
-
Buttons
-
Backrest