{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 425mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 67mm |
| Hinge Fixings | 113mm |
| Material | Thermoset Resin |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Toilet Seat |
| Range | Slim |
| Shape | D Shape |
| Toilet Seat | Standard Seat |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 371mm |