{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Ambulant Compliant | No |
| Accessible Compliant | No |
| Average Flush | 3.3 Litres |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 405mm |
| Projection | 625mm |
| Range | Linfa |
| Rim Configuration | Rimless |
| Toilet Height | 835mm |
| Toilet Seat | Standard Seat |
| Toilet Width | 380mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Water Inlet | Back Entry & Bottom Inlet, Back Entry, Bottom Inlet |
| Wels Registration | L06563 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L06563 |
| WaterMark Licence | 0022 |