{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Average Flush | 3.4 Litres |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Height | 420mm |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Cistern |
| Projection | 135mm |
| Range | Slim, Linfa, L'Hotel, Ellisse II |
| Shape | Square |
| Water Inlet | Bottom Inlet, Back Entry & Bottom Inlet, Back Entry |
| Wels Registration | L06559 |
| Width | 380mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Accessories
-
Complete Toilet Suite
-
Toilet Pans