{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | Yes, No |
| Bowl Configuration | Centre Bowl |
| Bowl Type | Single Bowl |
| Brand | Villeroy & Boch, Argent |
| Capacity | 24L |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 405mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 135mm |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Undermount |
| Overflow Configuration | Overflow |
| Product Type | Undercounter Basin |
| Range | Architectura |
| Shape | Rectangle |
| Taphole Configuration | No Taphole |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Width | 555mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |