{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Brand | Euro Appliances |
| Colour Options | Stainless Steel |
| Connection | Power Cord, 10 AMP Plug, LPG, Natural Gas |
| Depth | 500mm |
| Finish | Brushed |
| Function | 4 Function |
| Material | Stainless Steel (304) |
| Product Type | Cooktop |
| Range | Euro Appliances |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Weight | 10.5kg (Gross) - 8.5kg (Net) |
| Width | 580mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
Warranty
Euro Appliances WarrantyAccessories
-
Cooktops
-
Technika 90cm Black Glass Gas Cooktop - (H950STBGFPRO)
-
Technika 90cm Dual Fuel Upright Cooker - (TU950TME8)
-
Technika Bellissimo 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (TB64GWFSS-4)
-
Westinghouse 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (WHG645SB)
-
Westinghouse 90cm 5 Burner Black Ceramic Glass Gas Cooktop - (WHG959BD)
-