{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Brand | Technika |
| Colour Options | Black |
| Connection | LPG, 10 AMP Plug |
| Depth | 500mm |
| Finish | Polished |
| Function | 5 Function |
| Height | 92mm |
| Material | Glass |
| Product Type | Cooktop |
| Range | Technika |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Width | 860mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
Warranty
Technika WarrantyAccessories
-
Cooktops
-
Euro Appliances 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (ECT60WCX)
-
Technika 90cm Dual Fuel Upright Cooker - (TU950TME8)
-
Technika Bellissimo 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (TB64GWFSS-4)
-
Westinghouse 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (WHG645SB)
-
Westinghouse 90cm 5 Burner Black Ceramic Glass Gas Cooktop - (WHG959BD)
-