{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Width | 900mm |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Shape | Square |
| Range | Technika |
| Product Type | Oven |
| Oven Capacity | 105L |
| Material | Stainless Steel (304), Glass |
| Height | 900mm |
| Function | 8 Function |
| Finish | Brushed, Polished |
| Depth | 600mm |
| Connection | 10 AMP Plug, LPG |
| Colour Options | Black, Stainless Steel |
| Brand | Technika |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
Warranty
Technika WarrantyAccessories
-
Cooktops
-
Euro Appliances 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (ECT60WCX)
-
Technika 90cm Black Glass Gas Cooktop - (H950STBGFPRO)
-
Technika Bellissimo 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (TB64GWFSS-4)
-
Westinghouse 60cm Stainless Steel Gas Cooktop - (WHG645SB)
-
Westinghouse 90cm 5 Burner Black Ceramic Glass Gas Cooktop - (WHG959BD)
-
-
Ovens
-
Euro Appliances 60cm Electric Multifunction Oven - (EO605SX)
-
Technika Bellissimo 60cm 5 Function Built-In Oven - (TB60FDTSS-5)
-
Westinghouse 60cm Multifunction Oven - (WVE6515SDA)
-
Westinghouse 90cm Multi-function 15 Oven Dark Stainless Steel - (WVE9915DDA)
-
Technika 90cm 10 Function Built-In Oven - (T948SS-6)
-