{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Average Flush | 3.1 Litres |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Full Flush | 4.5 Litres |
| Half Flush | 3.0 Litres |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 425mm |
| Pan Outlet Type | S Trap, P Trap, S & P Trap |
| Product Type | BTW Toilet Suite |
| Projection | 645mm |
| Range | Ellisse II |
| Rim Configuration | Rimless |
| S Trap Set-out | 55-215 |
| Shape | Round, Soft Square |
| Toilet Height | 850mm |
| Toilet Seat | Slim Seat |
| Toilet Width | 380mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Water Inlet | Back Entry, Bottom Inlet, Back Entry & Bottom Inlet |
| Wels Registration | L07030 |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | L07030 |
| WaterMark Licence | 0022 |