{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Mounting | Floor Mount |
| P Trap Set-out | 185mm |
| Pan Height | 425mm |
| Product Type | Toilet Pan |
| Projection | 645mm |
| Range | Ellisse II |
| Rim Configuration | Rimless |
| S Trap Set-out | 55-215 |
| Shape | Round |
| Toilet Width | 370mm |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Wels Registration | L06559 |
Guides & Documents
Approval Information
| WaterMark Licence | 025896 |
Warranty
Spare Parts
Accessories
-
Seat
-
Cistern
-
Suites