{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Accessible Compliant | No |
| Ambulant Compliant | No |
| Brand | PARISI |
| Colour Options | Gloss White |
| Depth | 453mm |
| Finish | Gloss |
| Height | 57mm |
| Hinge Fixings | 169mm |
| Material | Thermoset Resin |
| Mounting | Hob Mount |
| Product Type | Toilet Seat |
| Range | Ellisse II, L'Hotel |
| Shape | D Shape |
| Toilet Seat | Slim Seat |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 369mm |
Guides & Documents
Approval Information
Warranty
Spare Parts
Accessories
-
Toilets
-
PARISI L'Hotel & Linfa Wall Faced BTW Pan Only - (PN732-P)
-
PARISI L'Hotel Wall Faced BTW Toilet Suite - (PN730)
-
PARISI Ellisse II Ambulant Wall Faced Pan - (PN830)
-
PARISI Ellisse II Wall Faced BTW Pan Only - (PN602-P)
-
PARISI Ellisse II Wall Faced BTW Toilet Suite (PN600)
-
PARISI Ellisse II Wall Faced Pan (PN610)
-
PARISI Ellisse II Wall Hung Pan (PN620)
-
PARISI Ellisse II Wall Faced BTW Toilet Suite with Pressalit Seat (PN60P)
-
PARISI L'Hotel Wall Faced Pan (PN740)
-
PARISI L'Hotel Wall Hung Pan (PN750)
-