{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Brand | Technika |
| Oven Capacity | 110L |
| Colour Options | Black |
| Connection | Hardwire, 15A Amp Plug |
| Depth | 480mm |
| Finish | Polished |
| Function | 10 Function |
| Material | Glass |
| Height | 550mm |
| Product Type | Oven |
| Range | Technika |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Wattage | 3660w |
| Weight | 58.5kg (Gross) - 51kg (Net) |
| Width | 899mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
Warranty
Technika WarrantyAccessories
-
Ovens
-
Euro Appliances 60cm Electric Multifunction Oven - (EO605SX)
-
Technika 90cm Dual Fuel Upright Cooker - (TU950TME8)
-
Technika Bellissimo 60cm 5 Function Built-In Oven - (TB60FDTSS-5)
-
Westinghouse 60cm Multifunction Oven - (WVE6515SDA)
-
Westinghouse 90cm Multi-function 15 Oven Dark Stainless Steel - (WVE9915DDA)
-