{{ product.name }}
SKU: {{ selectedProduct.product_code }}
Not available for online purchase*
- Specifications
- Guides & Documents
- Approval Information
- Warranty
Specifications
| Brand | Westinghouse |
| Oven Capacity | 80 litres (gross) - 72 litres (net) |
| Colour Options | Black Glass/Stainless Steel |
| Connection | Hardwire |
| Depth | 573mm |
| Finish | Polished, Brushed |
| Function | 5 Function |
| Height | 597mm |
| Material | Stainless Steel (304), Glass |
| Product Type | Oven |
| Range | Westinghouse |
| Shape | Square |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Wattage | 3.1kw, 25w |
| Weight | 34kg |
| Width | 596mm |
Guides & Documents
Approval Information
| WELS Registration | N/A |
Accessories
-
Ovens
-
Euro Appliances 60cm Electric Multifunction Oven - (EO605SX)
-
Technika 90cm Dual Fuel Upright Cooker - (TU950TME8)
-
Technika Bellissimo 60cm 5 Function Built-In Oven - (TB60FDTSS-5)
-
Westinghouse 90cm Multi-function 15 Oven Dark Stainless Steel - (WVE9915DDA)
-
Technika 90cm 10 Function Built-In Oven - (T948SS-6)
-